Ćwiczenia dla rodziców

Rodzice bardzo często słyszą, że powinni u swojego dziecka usprawniać różne funkcje. Często jednak nie wiedzą jak to robić. Wielokrotnie spotykam się z pytaniami „jak mam ćwiczyć z dzieckiem?”. Rodzice nie zawsze zdają sobie sprawę z tego że poprzez swoją codzienną zabawę i angażowanie dziecka w życie rodziny ćwiczą i rozwijają ważne funkcje.  Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przedstawiam propozycje ćwiczeń usprawniających różne obszary.

Ważnym jest aby praca z dzieckiem była systematyczna, ale miała formę zabawy.  Dziecko posadzone przy stole bardzo szybko się zniechęci i zaprzestanie współpracy z rodzicem. Wspólna zabawa i włączanie dziecka w aktywność rodziny powoduje nie tylko szybszą i przyjemniejszą naukę, ale także zaciśnięcie więzi emocjonalnej.

Zobacz nasze propozycje ćwiczeń

Polecamy poniższe strony

Godne uwagi

Polecamy do zapoznania się artykuł się ukazał w dodatku do gazety wyborczej:

Moja córka, zanim dostała skierowanie do logopedy, milczała dwa lata w przedszkolu oraz półtora roku w szkole. Zostałam nazwana nadwrażliwą i nadopiekuńczą matką. Obiecywane, cudowne samouzdrowienie nigdy nie nastąpiło. Z Anną Strzelecką, mamą dziecka dotkniętego mutyzmem wybiórczym, pomysłodawczynią i managerką projektu „Mutyzm Wybiórczy – Wchodzę w To! bez gadania!” rozmawia Joanna Biszewska.

Kiedy dziecko nagle przestaje mówić Mama